3 důvody, proč svěřit vaše IT externí firmě

Externí firma se o vaše firemní IT dobře postará. To ale není jediný důvod, proč po externistech sáhnout. V tomto článku vám přinášíme další tři důvody.

Nechávat správu vaší firemní sítě na externí firmě se může zdát jako bláznivý nápad. Opak je ale pravdou. ICT firmy je totiž něčím, co musíte pravidelně udržovat a pěstovat, aby odolalo případným útokům zvenčí. A to za co nejlepší cenu. V následujících řádcích vám proto přinášíme tři důvody, proč nechat návrh a správu vaší firemní sítě na profesionálech z externích firem.

Je to levnější

IT služby sice na první pohled levnější nejsou, opak je ale pravdou. Pokud si spočítáte, na kolik vás vyjdou mzdy pro IT oddělení a další následné náklady, pak budete překvapení, jak vysoká částka to vlastně je. A jak jsme psali – IT služby sice na první pohled nejsou úplně nejlevnější, ale rozhodně se do nich vyplatí investovat. V dlouhodobém horizontu totiž ušetříte. A to nejen po finanční stránce. Pokud byste se sami museli starat o svoji IT infrastrukturu, stálo by vás to také spoustu nervů.

Lepší síťové prvky

Některé ICT firmy vám kromě správy vašich stávajících prvků nabídnou i další doplňkové služby. Mezi ty často patří i návrh sítě a následný nákup potřebných síťových prvků. Jestliže budete hledat ještě důkladněji, zjistíte, že i na samotném nákupu můžete ušetřit pořádný ranec peněz. Některé ICT firmy vám totiž nabídnou alternativní financování, díky němuž budete moct paušální platbou zaplatit jak síťové prvky, tak další služby jako je správa vaší sítě a případná výměna poruchových prvků.

Ušetříte čas

Správa sítě zabere spoustu času. Musíte ji monitorovat prakticky 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Jinak by se mohlo stát, že ráno přijdete do práce a vaše páteřní aplikace ani nebudou fungovat. S externí firmou se o nic takového nebudete muset starat. Ta totiž bude monitorovat vaši síť každičkou minutu, aby se předešlo zbytečným výpadkům a případným finančním ztrátám.