Jaké problémy mohou nastat u iPhone X?

iPhone X stále patří mezi to nejlepší, co je na mobilním trhu dostupné. Jaké problémy ale mohou nastat a jak je efektivně řešit? To vám povíme v tomto článku.

Oled displej iPhone X patří mezi to nejkvalitnější, co je na mobilním trhu možné pořídit. A není se čemu divit. Vždyť je součástí prémiového balení, které slouží milionům lidí po celém světě. I přes všechnu vaši snahu a péči se však může stát, že displej poškodíte. Co všechno se může stát a jak se tato situace dá řešit?

    1. Poškozená dotyková vrstva

Velice častou poruchou je především nereagující dotyková vrstva. Tento problém může mít celou řadu důvodů. Nejčastějším je ale prasklý iPhone X oled displej. Na internetu se možná dočtete o různých zázračných řešeních, těm ovšem není radno věřit. V případě prasklého displeje a dotykové vrstvy totiž nepomůže nic jiného než její výměna.

    1. Pruhy na displeji

Dalším z běžných problémů jsou pruhy na displeji. Displej oled iPhone X není ve většině případů poškozen. Původce této chyby je většinou flex kabel. Ten se připojuje k základní desce a zajišťuje základní funkčnost. Jakmile je odpojen, případně jinak poškozen, logicky nemůže sloužit. Pruhy se tak dají odstranit buďto výměnou flex kabelu, připojením nebo kvalitním vyčištěním spojů. Pak bude váš iPhone fungovat stejně dobře jako předtím.

    1. Zničený displej

Náš výběr zakončíme nejčastější závadou. Oled displej iPhone X není nezničitelný, při pádu jej tedy můžete nepěkně poškodit. Stačí, aby spadl na tvrdou podlahu nebo chodník špatnou stranou, a telefon může přestat úplně fungovat. Tedy alespoň na první pohled. Ve většině případů totitž stačí displej vyměnit a pohrát si s následky, které pád zanechal na základní desce. Obal iPhonu je přece jen poměrně pevný a měl by ustát i tvrdší rány. Často tak bude stačit pouhá výměna displeje, nový flex kabel a vyčištění spojů. Poté bude iPhone X fungovat jako před pádem.