Návštěva Chorvatska je možná celoročně

Počasí v chorvatsku není příznivé pouze během léta, které je teplé. Nádherné počasí zde vládne i během jara a podzimu. Pokud zrovna nepatříte mezi milovníky mrazivé zimy, můžete se sem vypravit i v zimním období. Zima je zde totiž poměrně mírná. Země zasahuje do tří klimatických pásem. Nížinám ve vnitrozemí kraluje mírné kontinentální podnebí. Další je klima horské, které naleznete ve výškách 1 200 metrů nad mořem. V oblasti jadranského pobřeží pak převládá klima středozemní. Nejvíce slunečních dnů naleznete na ostrovech Hvar a Korčula. Nejvyšší množství srážek spadne v Dinárských horách.

Ideální doba na koupání

Milujete-li teplo a dovolenou spojenou s koupáním v moři, pak bude pro vás cesta do chorvatska vhodná během letních měsíců, v období od začátku července do konce září. V tomto období zde převládají slunečné a teplé dny a počasí přímo vybízí ke koupání a věnování se vodním radovánkám. Během letního času si můžete užívat denně až 10 hodin slunečního svitu. Proto do těchto míst míří celá řada návštěvníků.

Čas pro turistiku

Nejste-li milovníci povalování na pláži a koupání se v moři, ale rádi objevujete a poznáváte nová místa, pak jsou ideálním časem pro návštěvu Chorvatska měsíce září a říjen. Můžete se jak vykoupat, tak i slunit, ale také se vypravit na turistické výlety. Denní teploty jsou v tomto období velmi příznivé. Zarezervujte si nějaký hotel na webu ubytovanivchorvatsku.cz a užívejte si barevnou podzimní krásu.

Zimní návštěva

Pokud zrovna nechcete lyžovat nebo se oddávat zimník radovánkám, tak Chorvatsko je příjemné i v zimě. Nejchladnějším měsícem tohoto období je leden. Sníh se v Chorvatsku objevuje jen velmi výjimečně. Rozdíl v počasí je mezi oblastmi pobřežními a vnitrozemskými. Teploty však neklesají pod 5 ºC.