Nedostatek pracovních nabídek a otázka dojíždění: Co s tím?

Rádi byste změnili svou dosavadní práci, ale nevíte, kde hledat? Máte pocit, že ve vašem regionu není dostatek pracovních míst? A hledáte správně? Přinášíme vám tip, který vám hledání nového zaměstnání velmi usnadní.

Hledám práci

Pokud se chystáte změnit svou dosavadní práci, nehledejte jen v inzerátech a přes známé, využijte sílu internetu. Pracovní portály vám totiž nabízejí jedinečnou možnost, jak si najít nové zaměstnání z pohodlí domova. Potřebovat budete jen zařízení s připojením k internetu, ať už se jedná o mobilní telefon, tablet či notebook a objevíte svět nových pracovních nabídek. Na pracovních portálech najdete na desítky tisíc pracovních nabídek.

Vyberu si?

Jistě vás napadne, zda si z těchto pracovních nabídek vůbec můžete vybrat. Samozřejmě některé pracovní nabídky nebudou odpovídat vaší kvalifikaci či budou od vašeho domova příliš vzdálené, ale jistě na vás zde čeká rozmanitější nabídka, než kdybyste práci hledali jinde. Zavítejte na pracovní portál hitprace.cz, který vám nabízí přes sto tisíc pracovních nabídek z celé České republiky. Nastavit si zde můžete i tzv. Hlídacího psa na určitou lokalitu. Ten vám pracovní nabídky ohlídá, a jakmile se ukáže něco, co by se vám mohlo líbit, informuje vás o dané pracovní nabídce prostřednictvím e-mailu. O žádné novinky tak nepřijdete a vždy budete mít přehled o nových pracovních nabídkách.

Musím dojíždět?

Někdy se však opravdu stane, že není nabídka pracovních míst v regionu dostatečná, řešením však může být nabídka práce Pardubice či nabídka práce Ústí nad Labem. Je jen na vás, abyste zvážili, zda se vám do práce opravdu vyplatí dojíždět. V jiném regionu totiž můžete narazit na lépe ohodnocené pracovní nabídky, které vám poskytnou nové zkušenosti a možný kariérní růst.