Nové, nebo ojeté nákladní auto? Obojí má klady i zápory

Rozhodujete se nad tím, zda si pořídíte automobil nový, nebo ojetý? Pokud ano, je dobré si porovnat klady i zápory obou variant. Přinášíme vám výčet několika parametrů, nad kterými je vhodné přemýšlet jako první. Toto jsou oni.

Výběr vozů

Zde musíme říci, že jsou obě varianty víceméně rovnocenné. A tak se můžete vydat cestou nových automobilů, stejně jako můžete vyhledat i bazar nákladních automobilů. Jeden takový najdete například na webu truck1-cz.com. V obou segmentech je možné vybírat z bohaté nabídky, a to hlavně díky tomu, že se na nákladní vozy stále specializuje mnoho automobilek. Vybírat tak lze podle:

Typu vozu

Značky

Modelu

Cena

Tady je jasné, co vychází lépe. Pokud máte omezený rozpočet, je samozřejmé, že byste měli zabrousit do kategorie automobilů ojetých. Bazar nákladních aut se tak stane tím pravým výchozím bodem. Nutno říci, že dané vozy jsou podstatně levnější, než automobily nové. U nich se v souvislosti s cenou objevuje ještě jedna poměrně velké nevýhoda. A tou je fakt, že ihned po koupi celkem výrazně ztratí na hodnotě. A to také není nikterak žádoucí stav.

Kvalita vozů

V rámci kvality vozů určitě jasně vedou automobily nové. Tím samozřejmě nechceme říci, že ojeté jsou na tom z hlediska kvality špatně, ale je pravdou, že mohou mít kosmetické vady, mohou mít opotřebovaný interiér, stejně jako mají určitý kilometrový nájezd, který má samozřejmě vliv na stav motoru, ale i dalších dílů. Nové jsou na tom přece jenom o něco lépe.

Ceny případných oprav

Zde lépe vycházejí vozy ojeté. Z jakého důvodu? Čím je vůz starší, tím je také i nižší i cena náhradních dílů, které jsou na něho dostupné. Navíc mohou být k dispozici jak v podobě dílů nových, tak mohou být k dispozici také v podobě dílů repasovaných, které cenu servisních nákladů ještě sníží. I na toto se vyplatí hledět, pokud vás zajímají dodatečné náklady související s provozem.