OCR program je populární u malých i velkých firem

Řada účetních tráví mnoho času ručním přepisováním faktur. Ruční přepisování údajů z faktur je však velice neefektivní metoda, která je navíc zatížena rizikem chyb. Řešením, jak se této metody zbavit jednou provždy ve své firmě, je OCR program neboli digitalizace faktur pomocí automatizace. Jedná se o vytěžování dat z faktur, které disponuje rozpoznáváním dat pomocí OCR. Díky OCR programu, tak mohou účetní pracovat daleko efektivněji.

Pro malé i velké firmy

Automatizace firemních procesů není ničím novým. Automatizaci dnes vyhledávají nejen velké firmy, ale i středně velké a malé firmy, jelikož automatizace jednoznačně přináší firmám značné výhody. Výjimkou není ani inteligentní vytěžování dat z faktur, které nachází uplatnění u širokého spekta firem, jelikož se jedná o významnou konkurenční výhodu.

Mezi hlavní přínosy vytěžování faktur patří zejména lepší efektivita práce a úspora času. Automatická evidence faktur totiž dokáže ušetřit účetním až třetinu práce, tuto úsporu času tak mohou věnovat jiné práci. Automatizace také minimalizuje chybovost při zpracovávání dokumentů a má vliv na vyšší zisky. Firma s automatizací faktur může totiž přijmout více klientů, aniž by došlo ke změně mzdových nákladů.

Snadná implementace

Implemetace vytěžování faktur je velice snadná a nevyžaduje žádnou velkou přípravu. Například účetní software Redque lze napojit na e-mailovou schránku, kam se zasílají e-maily s fakturami a další účetní dokumenty. Redque pak vše nahraje do webové aplikace a vytěží údaje z faktur. Redque lze také napojit přes API rozhraní bez potřeby webové aplikace. Tento best ocr software navíc využívá umělé inteligence, díky čemuž zajišťuje vysokou kvalitu vytěžených dat.

Vyzkoušejte si demoverzi

Nechcete kupovat zajíce v pytli či si nejste jisti, zda je vytěžování pro vaši firmu vhodné? Pak vyzkoušejte demoverzi Redque, která je volně dostupná a budete si tak moc vše pořádně vyzkoušet. Také můžete použít online kalkulačku, která vám spočítá, kolik může vaše firma pořízením vytěžování faktur ušetřit.