Přístupový systém IMAporter Basic: Efektivní řešení nejen pro menší firmu

Člověk je tvor přizpůsobivý a ochotný dělat mnohé kompromisy. Možná je to i váš případ a s železnou pravidelností hledáte po kapsách klíče od kanceláře, abyste nakonec zjistili, že jste je nechali doma. Čas od času se vám někde vytratí a musíte řešit výměnu zámku. A samozřejmě zajistit, aby se nové klíče dostaly ke všem osobám, které mají do objektu přístup. Kéž by vám někdo nabídl elegantní řešení… Opravdu jste ještě neslyšeli o čipovém přístupovém systému? Vsadíme se, že ve firmě odnaproti ho mají a nedají na něj dopustit.

Elektronický přístupový systém neboli „otevírání na kartu“ již dávno nepatří k hi-tech vymoženostem, které se vyplatí jen větším společnostem a korporacím, v jejichž firemních budovách jsou stovky dveří. Bezklíčové otevírání naopak zdomácnělo a díky systémům jako je IMAporter Basic je může používat každý.

Výhod, které vám IMAporter Basic přinese, je mnohem více a nejde přitom „pouze“ o praktičtější vstup do budovy. Díky dalším modulům získáte perfektní přehled o dění v objektu i pracovním nasazení zaměstnanců. Ale vše hezky popořadě.

Čipový přístupový systém IMAporter Basic vyrábí český výrobce Institut Mikroelektronických Aplikací. Varianta je určena pro menší kancelářské objekty do cca 15 dveří a bytové domy. A ačkoliv jde o základní verzi sofistikovaného systému IMAporter, jde o plnohodnotné řešení s mnoha praktickými funkcemi.

Správa přístupového systému probíhá dvojím způsobem: prostřednictvím centrálního počítače (propojení probíhá přes USB/LAN, vstupy fungují v on-line i off-line režimech) a administrační rozhraní v chytrém mobilním telefonu. Prioritami vývojářů byly vysoká úroveň zabezpečení identifikačních karet, jednoduché uživatelské rozhraní, intuitivní ovládání a mimo jiné i možnost interakce pomocí smartphonu.

Jak vypadá použití přístupového sytému v praxi?

Základním prvkem systému IMAporter je čtečka. Uživatelé (resp. osoby s oprávněním vstupu do objektu) si mohou vybrat mezi čipovou kartou a chytrým mobilním telefonem s příslušnou aplikací (IMAporter funguje na bázi propojení s platformou OtevírejMobilem). Komunikace se čtečkou probíhá prostřednictvím technologií NFC a Bluetooth Low Energy. Druhý zmíněná umožňuje přenos dat na větší vzdálenost. V podstatě se stačí přiblížit ke dveřím a ty se automaticky odemknou.

Administrátor systému nemá složitou práci. Může kdykoliv přidat/odebrat další uživatele. V případě ztráty čipové karty/mobilního telefonu jen nahradí starý identifikátor novým.

Kapacita systému IMAporter Basic čítá až 2100 uživatelů, takže nehrozí, že by se na někoho nedostalo. Zároveň disponují pamětí pro 1000 posledních průchodů.

Další informace o elektronickém přístupovém systému IMAporter a možnostech evidence docházky najdete na ima.cz.