Stanley Fatmax a unikátní akumulátorová technologie

Pracovat kdekoliv a naprosto bez omezení je dnes pro veškeré nástroje naprostou samozřejmostí díky akumulátorové technologii. Pojďme se podívat, na jakém principu akumulátorové nářadí funguje a jaké výhody nám přináší.

Technologie akumulátorového nářadí

S příchodem elektrického nářadí se efektivita práce zněkolikanásobila, ovšem i klasické elektrické nářadí skýtá omezení v podobě kabeláže a nutnosti připojení do elektrické sítě. Skutečná svoboda v práci s nářadím tak přišla až s akumulátorovou technologií.

Například akumulátorová vrtačka pracuje na systému výkonného elektromotoru, který je napájen pomocí akumulátoru. Jedná se o soubor akumulátorových článků, které je možné opakovaně dobíjet z elektrické sítě a které se následně připojují k jednotlivým typům nářadí. Výrobci jako Stanley Fatmax navíc konstruují své výrobky tak, aby bylo možné jednotlivé akumulátory kombinovat s různým typem nářadí. Zákazníkovi tak stačí koupit dva či tři akumulátory, kterými může následně pohánět celou řadu nástrojů díky kompatibilnímu akumulátorovému bajonetu.

Uživatel nářadí tak může využívat energii dobitou v jednom z akumulátorů, zatímco si další akumulátor dobíjí ze sítě. V momentě, kdy mu dojde energie v právě užívaném akumulátoru, prostě jej jen vymění za již dobitý akumulátor a může dále pokračovat v práci. Nemůže se tak stát, že by musel práci přerušit z toho důvodu, že nemá pro své zařízení dostatek energie. Nabitý akumulátor navíc může libovolně přendávat z jednoho typu nářadí do druhého.

Další výhody

Díky tomu je jeho celá výbava mnohem lehčí, jelikož nemusí nosit akumulátor pro každý nástroj zvlášť. Dále je pořizovací cena nářadí mnohem nižší, protože akumulátorová technologie je ještě stále poměrně finančně nákladná a díky univerzálnímu akumulátoru značně ušetří.

Akumulátorové nářadí tak v sobě snoubí hned několik výhod, díky kterým klasické elektronářadí s kabelem zcela deklasují. Rozhodujete-li se, jaký typ nářadí koupit, pak rozhodně doporučujeme to akumulátorové.