Vyplatí se pořízení fotopasti?

Fotopast patří mezi zařízení, která jsou v současnosti na vrcholu popularity. Skvěle se s nimi monitorují zvířata ve volné přírodě. Mají však ještě jedno skvělé využití a sice pro ochranu majetku. Váš majetek je nejvíce v ohrožení tehdy, když nejste doma nebo když spíte. Jde o skvělou příležitost pro zloděje, vandaly nebo jiné živly. Měli byste mít na pozemku zařízení, které činnost těchto živlů nějakým způsobem zachytí.

Jaké má fotopast výhody

Fotopasti mají mnoho výhod, které dokonce předčí kamery. Jednou z nich je snímání. Fotopast nesnímá v kuse, ale jen tehdy, když zaznamená tepelný pohyb. K tomu jí pomáhá citlivé PIR čidlo. Jakmile fotopast zaznamená pohyb člověka nebo zvířete, během zlomku sekundy pořídí jeho snímek nebo videozáznam. Neprohlížíte si tedy prázdné záznamy, ale jen záznamy, kde jsou vyfocení nezvaní vetřelci. Fotopast je nenápadné maskované zařízení, které se neumístí na dům, jako je to u kamery, ale na strom. Zde o něm budete vědět jenom vy.

Fotopasti jsou velmi odolné a v exteriéru vydrží fungovat za každého počasí. Pracují dokonce i ve tmě, pomáhá jim v tom noční přísvit. Další skvělou výhodou je, že si můžete fotopast kompletně nastavit a tedy i čas, kdy bude aktivní. Běžná fotopast ukládá záznam na paměťovou kartu a vy si ho můžete prohlédnout na počítači nebo na těle fotopasti, pokud disponuje displejem. Pro ochranu majetku se vyplatí koupit GSM fotopast, protože taková fotopast dokáže pořízené snímky posílat na telefon formou MMS nebo na váš email. Jen si to představte, jste v práci a náhle vám přijde fotka vetřelce, který k vám vnikl na pozemek. Takové zařízení se postará o to, abyste měli klidný spánek a vždy budete vědět, kdy je váš majetek v bezpečí. Ceny fotopastí nejsou vysoké a pořídit si je může kdokoliv.