Co nového v Pokémon Go?

Šílenství okolo mobilní aplikace Pokémon Go asi nikomu neušlo, v létě to už budou tři roky, co s mobilem v ruce můžete na různých místech napříč celým světem najít trenéry Pokémonů, tedy hráče stále populární hry. I když by se mohlo zdát, že po boomu od uvedení zájem značně poklesl, opak je pravdou, společnost Niantic, která celou věc uvedla do pohybu, hlásí, že aktivních uživatelů je stále víc. Například hned po spuštění si hru stáhlo zhruba 100 miliónů lidí, nyní by mělo aktivně (tedy alespoň jednou za měsíc) hrát asi 150 miliónů uživatelů.

Co jsou vlastně Pokémoni?

Pokémoni jsou obdobou našich zvířat, která se vyskytují ve fantaskním světě japonských videoher, s nimiž přišla společnost Nintendo. Jedná se vlastně o inteligentní bytosti, které mají své specifické vlastnosti a každá vyniká v něčem jiném. Největší boom ale tyto potvůrky zažily až během japonského animovaného (anime) seriálu, který neminul ani naše obrazovky. Kdo tehdy nesledoval, jako by nebyl, a tak na nás z každého roku skákala roztomilá žlutá krysa Pikachu, mini dráček Charmander nebo mluvící kocour Meowth. Všechny tyto potvůrky nakonec společnost Niantic (ve spolupráci s tvůrcem Nintendo) přivedla k životu v interaktivní mobilní aplikaci, ve které hráč chodí po reálných místech na světě a bytosti chytá do červeného Pokeballu. Památníky či jinak důležité stavby se proměnily v Pokestopy, ze kterých padají důležité artefakty pro hru, nebo v tělocvičny, ve kterých své mazlíčky může trénovat, aby ještě zesílili a stali se silnějšími. A právě propojení s reálným světem je to, co hře přináší takovou popularitu a kouzlo. A co víc, abyste všechno objevili a pochytali jich co nejvíc, musíte se opravdu hýbat a pro odměny si dojít. Hra díky GPS navíc rozpozná, jestli nejedete dopravím prostředkem nebo třeba na kole, takže chůze je jedinou možností, jak hrát plnohodnotně.

Co je nového?

Hra za téměř tři roky prošla několika obměnami, kdy se vylepšily některé funkce:

  • Počet Pokémonů: Pokud se mohlo ze začátku některým zdát, že hra je poněkud nudnější, protože do ní bylo zasazeno jen 151 bytostí z 1. generace, nyní jsou ve hře už generace čtyři, a tak můžete narazit na téměř pět stovek Pokémonů. Někteří mají dokonce tu zvláštnost, že se objevují speciálně jen na některém kontinentu. Jestli tedy opravdu chcete všechny, musíte cestovat.
  • Přátelé: Dříve to nebylo možné, ale v současnosti si můžete ve hře přidávat jiné hráče za přátele. S nimi můžete Pokémony vyměňovat, můžete si posílat dárky nebo trénovat.
  • Systém tělocvičen: Takzvané gymy prošly nejradikálnější změnou, dříve jen hráči bojovali mezi sebou o to, kdo který gym obsadí, teď v nich čas od času dokonce narazíte na vzácného Pokémona do sbírky.
  • Pokémon Go Plus: Hráči, kteří jsou často na cestách a chtějí hrát, ale nemají čas nebo možnost za každou cenu držet v ruce mobilní telefon, si mohou pořídit doplněk v podobě chytrého náramku, který Pokémony chytá skoro sám! Výhodou je určitá rychlost a téměř nulová obslužnost, chybí však radost z objevování a samotného chytání, protože nemáte přehled o tom, co právě chytáte.

Chyťte je všechny!

Pokud se vám zalíbila možnost chodit po městě a pochytat si co nejvíc Pokémonů, není nic jednoduššího, než si aplikaci zdarma stáhnout. Postačí vám na ni jen některý chytrý telefon a spousta dat, protože bez připojení k internetu to nepůjde. Pokud nevycházíte s penězi, žádný problém, je tady sms půjčka, půjčka bez registru nebo online půjčka. Pak už budete moct pochytat vše, co se hýbe!