Chcete posílit bezpečnost svého domu? Fotopast vám pomůže

Slyšeli jste už o fotopasti? Fotopasti představují převratnou technologii, která se používá pro monitorování divokých zvířat a ochranu majetku. Jde o zařízení, které není větší než digitální fotoparát a dokáže dokonale monitorovat vybranou oblast, podobně jako kamera. Ovšem na rozdíl od kamery je fotopast dokonale nenápadná, má maskovaný vzhled a po umístění na strom je doslova neviditelná.

Výhody fotopastí

Fotopast také nesnímá neustále, což je její hlavní výhoda, fotopast pořídí záznam jen tehdy, když se do její monitorované zóny přiblíží vetřelec. Používá k tomu citlivé PIR číslo, které reaguje na každý tepelný pohyb, ať už ho způsobí zvíře nebo člověk. Je možné se záběru fotopasti vyhnout? Nikoliv, fotopast reaguje během zlomku sekundy, takže vetřelec nemá šanci ze záběru utéct. Fotopasti snímky ukládají na paměťovou kartu a vy si je vždy můžete prohlédnout. Kvalitní fotopasti disponují i displejem, takže si snímky můžete prohlédnout přímo na těle fotopasti.

Fotopasti jsou natolik oblíbené, že je používají i policisté a bezpečnostní služby. Když fotopast použijete pro ochranu majetku, rychle se dozvíte, kdo vám na něj chodí. Fotopast nemusí být jen v blízkosti domu, jelikož je na baterie, může být umístěna i na vzdálené lokalitě. Nejedná se o žádnou choulostivou elektroniku, fotopasti jsou odolné a vydrží dané místo monitorovat 365 dní v roce. Pokud si říkáte, že jsou skvělé, ale přijde vám škoda, že si můžete snímky prohlížet jen zpětně, jsou pro vás nejlepší fotopasti s GSM modulem. Ty pořízené snímky okamžitě odesílají na telefon nebo na email. Jsou tak nejlepším bezpečnostním prvkem, protože vás upozorní na hrozbu a zároveň vám pošlou fotku vetřelce. Fotopastí je mnoho, nejsou drahé a jejich přínos pro ochranu majetku i monitorování zvířat je nedocenitelný.