Jak zvýšit výkon motoru auta

Pokud vám není stav vašeho automobilu lhostejný a chcete mu dopřát to nejlepší, pak si nechte zvýšit výkon jeho motoru metodou zvanou homologovaný tuning motoru. Je to naprosto legální postup prováděný moderními přístroji, kterými disponuje Chiptuning Praha. O legálnosti chiptuningu svědčí fakt, že údaj o jeho provedení se zaznamenává do technického průkazu majitele vozidla.

Podmínka provedení chiptuningu

Chiptuning, neboli zvýšení výkonu motoru lez provádět u jakéhokoliv vozidla. Princip je založen na úpravě softwaru řídící jednotky motoru auta bez ohledu na jeho značku a další parametry. Předpokladem a podmínkou provedení chiptuningu je bezvadný technický stav. Ten Chiptuning Praha nejprve musí zjistit, což se provádí změřením stávajícího výkonu motoru na válcové brzdě. Při této kontrole se zjistí skutečný výkon motoru a odhalí se případné závady. Jejich odstranění je pak podmínkou provedení samotného chiptuningu.

Průběh chiptuningu

Moderní postup prováděný metodou Camp Performance Chiptuning je výhodný nejen tím, že se zvýší výkon motoru vašeho vozidla, ale také se v žádném případě neovlivní životnost motoru ani jeho jiné parametry. Další výhodou je, že nastavené hodnoty lze kdykoliv vrátit na původní stav. Proto se chiptuningu nemusí obávat ani majitelé nového vozidla, na kterém by se v průběhu záruční doby objevila nějaká závada. Pak není problém přenastavit výkon motoru na původní stav a záruční podmínky tak nejsou porušeny. Přenastavení hodnot na původní stav se jednoduše provede na základě protokolu, který v podobě grafu obdrží majitel vozidla jako doklad od Chiptuningu Praha.

Co je výsledkem chiptuningu

Hlavní efekt této metody spočívá ve zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. To v provozu poznáte tak, že se zlepší dynamika a sníží spotřeba pohonných hmot, která v ideálním případě může dosáhnout až 15 % v porovnání s původní spotřebou. Tuning motoru nemá vliv na úroveň emisí, které i po zákroku odpovídají přísným normám Evropské unie.