Vývoj software na míru: Jak probíhá a kolik stojí?

Chcete efektivnější a funkční softwarové řešení pro vaši firmu? Pak vás určitě napadlo, že software na míru je ideálním řešením. Kolik za něj ale zaplatíte?

Vývoj aplikací na zakázku je plný nástrah a řešení složitých problémů. A to nejen těch spojených se samotným vývojem, ale i vedlejších. Pokud tedy přemýšlíte o tom, že by byl pro vaši firmu software na míru vhodný, přečtěte si tento článek. V něm vám totiž přiblížíme, jak vývoj software na míru probíhá.

Příprava aplikace

Aplikace nevznikne lusknutím prstu. A už vůbec ne ta vyvíjená na míru. Před tím, než se na ní začne pracovat, je tedy nutné jasně určit, jakou aplikaci chcete vyvinout. Pokud máte jen rámcovou představu, neměl by to být problém. Zkušení vývojáři vám pomohou vaše myšlenky vyjasnit a převést je na rýsovací plátno.

Vývoj prototypu

Než začne ostrý vývoj, je potřeba zákazníkovi ukázat prototyp. A na tom se pracuje hned vzápětí. V případě softwaru na míru by měl prototyp obsahovat základní funkce a hrubý návrh grafiky. Pokud vám tedy vývojáři něco podobného ukážou, neděste se. Jedná se pouze o první krůček, který vás posune k lepšímu a optimalizovanému fungování firmy.

Vývoj software

A teď konečně přichází na řadu samotný vývoj softwaru. Jedná se o nejdelší a nejnáročnější část celého procesu. Kromě samotného programování totiž obsahuje i kompletní přípravu uživatelského rozhraní a pravidelné konzultace ze zákazníkem. Staví se sice na původním prototypu, hotová aplikace ale bude mít mnohem více funkcí a bude vyladěnější.

Kolik vývoj aplikací stojí?

Cena aplikace se nedá obecně určit. Někdy se cenovka pohybuje v řádu statisíců, jindy v milionech. Můžeme ale říct, že se jedná o nákladnou záležitost, která se vyplatí zejména velkým firmám. Výhody softwaru vyvinutého na zakázku jsou ale nesporné. Vše je totiž ušito přesně podle potřeb zákazníka. Díky tomu mohou firmy dosáhnout maximální produktivity a zvýšených zisků.